Domek na weekend

Domek w Zakopanem na weekend

 

Wyjazd poza miasto na weekend to świetna alternatywa na spędzenie miło weekendu. Oderwanie się na kilka dni od pracy czy obowiązków pozytywnie wpłynie na zdrowie oraz samopoczucie. Wystarczy kilka dni aby nabrać sił i pozytywnie się nastroić.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych ofert pobytów weekendowych w naszej Villi Gorsky. Poza sezonem mamy atrakcyjne pakiety ceny weekendowe.

Domek położony jest w otoczeniu przyrody, z dużym ogrodem oraz dobrą komunikacją z Zakopanem. Jeśli mamy dobrą pogodę można wybrać się na spacer po pobliskich łąkach czy lasach. Na zimniejsze dni polecamy wieczór przy kominku lub relaks w saunie.

Poza sezonem nie musimy się martwić korkami na drodze czy przy kasach z biletami a wiele atrakcji jest nadal otwartych.

Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na spędzie weekendu w Zakopanem

Zakopane na weekend

SZLAKI

Polskie Tatry znane są ze wspaniałych szlaków górskich oraz zapierających dech w piersiach widokach. Od prostych kilkugodzinnych wycieczek do trudniejszych szlaków dla wprawionych taterników.

Jeden z łatwiejszych szlaków to Morskie Oko. Droga cały czas jest asfaltowa. Trasę rozpoczynamy od Łysej Polany, gdzie znajdują się parkingi. W sezonie najlepiej zacząć podróż od 7/8 rano ze względu na późniejsze trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego.

Kasprowy Wierch

Można dotrzeć kolejką ( w sezonie duże kolejki do kasy) lub pieszo; Szlak zaczyna się w kuźnicach a trasa zajmuje około 3 godziny

zakopane-na-weekend-oferty
Domek w Zakopanem na weekend Wyjazd poza miasto na weekend to świetna alternatywa na spędzenie miło weekendu. Oderwanie się na kilka dni od pracy czy obowiązków pozytywnie wpłynie na zdrowie oraz samopoczucie. Wystarczy kilka dni aby nabrać sił i pozytywnie się nastroić. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych ofert pobytów weekendowych w naszej Villi Gorsky. Poza sezonem mamy atrakcyjne pakiety ceny weekendowe.

Gubałówka

PANORAMA ZAKOPANEGO

Z Gubałowki rozpościera się piękny widok na Zakopane. Na szczycie jest kilka atrakcji z których możemy skorzystać. W zimie znajdują się tam skutery śnieżne i psie zaprzęgi. Jest również popularny wyciąg narciarski Szymoszkowa. W lecie natomiast możemy przejechać się np. na quadach lub ze zjazdu saneczkowego po specjalnym torze. Na szczycie znajduje się również odkryty basen oraz piaszczysta plaża.

Styl zakopiański

Muzea

Będąc w Zakopanem na weekend warto odwiedzić muzea stylu oraz kutury Zakopiańskiego.

Muzeum Tatrzańskie Krupówki 10.

Wystawa zajmuje dwa piętra. Na pierwszym możemy oglądać część historyczną natomiast na drugim piętrze przyrodniczą i etnograficzną.

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba

Willa Koliba- pierwszy dom Witkiewicza zaprojektowany w stylu Witkiewiczowskim.

Drewniana kaplica pw. Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce

Również projekt Witkiewicza. Budowla wybudowana na początku XX w nie zawiera gwoździ. Znajduje się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Kościół powstał w podziękowaniu za uratowanie życia Jana Pawła II po zamachu 13 maja 1981 roku. Podczas VI pielgrzymki Papieża w Polsce w 1997 roku budowla została konsekrowana.

Domek zakopane na weekend
kuchnia-zakopane-na-weekend

Kuchnia podhala

CO SPRÓBOWAĆ

Podhale znane jest również ze swojej wspaniałej kuchni; Smażone oscypki z żurawiną, bryndza czy moskol to tylko niektóre z potraw podawanych w lokalnych restauracjach. Będąc w Zakopanem na weekend warto zakosztować dań kuchni góralskiej.

Oferty na weekend

BASENY TERMALNE

W okolicy znajdują się liczne baseny geotermalne czynne cały rok. Woda bogata jest w minerały, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Skład oraz nasycenie minerałów różni się w zależności od obiektu. Woda wykorzystywana jest w takich schorzeniach jak : nerwice, reumatyzm, rehabilitacja ruchowa, choroby skóry, układ oddechowy.

Chochołowskie Termy, Termy Bania, Termy Bukovina, Aqua park Zakopane 

gorsky-basen
zakopane-na-weekend-splyw

Spływ dunajcem

GRANICA

Polecamy Spływ Dunajcem na tratwie; Piękna dzika przyroda, relax oraz ciekawe opowieści flisaka o Pieninach, oraz Janosiku. Po drodze zwiedzamy Pieniński Park Narodowy. Tradycja spływu na tratwie  sięga pierwszej połowy XIX wieku. Sezon na spływ to kwiecień- październik. Trasa rozpoczyna się w przystani Sromowce – Kąty lub w Sromowcach Niżnych a kończy w Szczawnicy Niżnej lub w Krościenku. Spływ trwa od 2 do 3 godzin.

Przystanie docelowe:

  • Szczawnica – długość trasy ok. 18 km,czas trwania spływu – ok. 2 godz. 15 min.
    Ze Sromowiec Niżnych ok.12 km czas trwania ok. 1 godzina 45 minut
  • Krościenko – długość trasy ok. 23 km,czas trwania spływu – ok. 2 godz. 45 min.
    -Ze Sromowiec Niżnych ok.17 km czas trwania ok. 2 godziny 15 minut