Domek w Zakopanem na weekend
Domek w Zakopanem na weekend
Wyjazd poza miasto to świetna alternatywa na spędzenie miło weekendu. Oderwanie się na kilka dni od pracy czy obowiązków pozytywnie wpłynie na zdrowie oraz samopoczucie. Wystarczy kilka dni aby nabrać sił i pozytywnie się nastroić. Nie ma na to lepszego miejsca niż Polskie Tatry i okolice Zakopanego 🙂
Dlatego zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych ofert pobytów weekendowych w Villi Gorsky. Poza sezonem oferujemy atrakcyjne pakiety ceny.
Domek położony jest w otoczeniu przyrody, z dużym ogrodem oraz dobrą komunikacją z Zakopanem. Jeśli mamy dobrą pogodę można wybrać się na spacer po pobliskich łąkach, czy lasach. Natomiast na zimniejsze dni polecamy wieczór przy kominku lub relaks w saunie.
Główną zaletą weekendowego wypoczynku poza sezonem jest brak korków na drogach, czy przy kasach z biletami. Jednocześnie wiele atrakcji jest nadal dostępnych.
Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na spędzie weekendu w Zakopanem i okolicach.
Polskie Tatry znane są ze wspaniałych szlaków górskich oraz zapierających dech w piersiach widokach. Można się nimi cieszyć zarówno podczas rekreacyjnych, kilkugodzinnych wycieczek, jak i w trakcie trudniejszych wypraw na szlaki dla wprawionych taterników.
Jeden z łatwiejszych szlaków to Morskie Oko Jest to trasa dostępna dla wszystkich miłośników pięknych widoków – również tych bez doświadczenia w wędrowaniu po górach.Trasę rozpoczynamy od Łysej Polany, gdzie znajdują się parkingi. Stamtąd cała droga do Morskiego Oka pokryta jest asfaltem. W sezonie najlepiej zacząć podróż od 7-8 rano, ze względu na trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego, które pojawiają się w późniejszych porach.
Kasprowy Wierch
Na szczyt można dotrzeć kolejką (w sezonie trzeba przygotować się na długie kolejki do kasy) lub pieszo. Szlak zaczyna się w Kuźnicach, a trasa zajmuje około 3 godziny.
Z Gubałówki rozpościera się piękny widok na Zakopane. Na jej szczycie dostępne są atrakcje, z których możemy skorzystać zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. W zimie znajdują się tam skutery śnieżne i psie zaprzęgi. Ciekawą atrakcją jest również popularny wyciąg narciarski – Szymoszkowa. W lecie natomiast możemy przejechać się na quadach lub po specjalnym torze saneczkowym. Na szczycie znajduje się również odkryty basen oraz piaszczysta plaża.
Będąc w Zakopanem na weekend warto odwiedzić muzea stylu zakopiańskiego oraz jego kultury.
Muzeum Tatrzańskie Krupówki 10
Wystawa zajmuje dwa piętra. Na pierwszym możemy oglądać część historyczną, natomiast na drugim piętrze – przyrodniczą i etnograficzną.
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba
Willa Koliba – pierwszy dom Stanisława Ignacego Witkiewicza, który został zaprojektowany w stylu witkiewiczowskim.
Drewniana kaplica pw. Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce
Również projekt Witkiewicza. Jest to kaplica wybudowana na początku XX w., przy budowie której nie użyto żadnych gwoździ. Znajduje się ona na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach
Kościół powstał w podziękowaniu za uratowanie życia Jana Pawła II, po zamachu 13 maja 1981 roku. Podczas VI pielgrzymki Papieża w Polsce w 1997 roku budowla została konsekrowana.
Podhale znane jest również ze swojej wspaniałej kuchni; Smażone oscypki z żurawiną, bryndza czy moskol to tylko niektóre z potraw podawanych w lokalnych restauracjach. Będąc w Zakopanem na weekend warto zakosztować dań kuchni góralskiej.
W okolicy znajdują się także liczne baseny geotermalne, czynne przez cały rok. Woda bogata jest w minerały, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Skład oraz nasycenie minerałów różni się w zależności od obiektu. Woda wykorzystywana jest m.in. w rehabilitacji ruchowej oraz leczeniu nerwic, reumatyzmu, chorób skóry, czy układu oddechowego.
Chochołowskie Termy, Termy Bania, Termy Bukovina, Aqua Park Zakopane
Polecamy również spływ Dunajcem na tratwie. Podczas spływu mamy okazję obcować z piękną, dziką przyrodą, zażyć relaksu oraz usłyszeć ciekawe opowieści flisaka o Pieninach oraz o legendarnym słowackim rozbójniku – Janosiku. Jest to znakomity sposób na poznanie Pienińskiego Parku Narodowego. Tradycja spływu na tratwie sięga pierwszej połowy XIX wieku. Sezon na spływ to kwiecień – październik. Trasa rozpoczyna się w przystani Sromowce-Kąty lub w Sromowcach Niżnych, a kończy w Szczawnicy Niżnej lub w Krościenku. Spływ trwa od 2 do 3 godzin.
Przystanie docelowe:
Domek w Zakopanem na weekend
You cannot copy content of this page