Gdzie na majówkę? Majówka w Zakopanem

Robi się coraz cieplej i słońce towarzyszy nam dłużej. W związku ze zbliżającym się długim weekendem  naturalnie nasuwa się pytanie gdzie pojechać na majówkę? Spieszymy więc z pomocą i dobrą radą – na majówkę najlepsze są nasze domki Villa Gorsky w Poroninie, tuż obok Zakopanego 🙂 W ofercie posiadamy trzy bardzo przestronne luksusowe drewniane domy, które łączą tradycyjny góralski styl z elementami nowoczesnego dizajnu oraz jeden apartament. Każdy z obiektów jest w pełni wyposażony i przystosowany do spełniania wysokich oczekiwań naszych Gości. Dlatego jesteśmy otwarci na wizyty zarówno mniejszych grup (pary, czy rodziny z dziećmi), jak i liczniejsze grupy (nawet do 20 osób).

Odpocznij i rozpocznij sezon grillowy

Majówka to wspaniały czas, który pozwala na zafundowanie sobie chwili wytchnienia od pracy i codziennych obowiązków między feriami świątecznymi, a urlopem wakacyjnym. Kalendarz w tym roku potraktował nas w miarę przyzwoicie. Dlatego ci, którzy pozwolą sobie na jeden dzień wolnego (lub ci szczęściarze, którzy nikogo nie muszą pytać o zdanie) mają do dyspozycji przedłużony, czterodniowy weekend. Oczywiście zapraszamy też na dłużej 🙂

Długi weekend majowy to świetna okazja by wraz z grupą znajomych albo rodziną rozpocząć długo wyczekiwany sezon grillowy. Idealną przestrzeń do tego stwarza nasz ogród z widokiem na Tatry. W ogrodzie znajdują się dwa murowane grille i jeden drewniany domek grillowy z wygodnym stołem i ławami zapraszającymi do wiosennej biesiady.

Tatry w maju dla miłośników przyrody i wędrówek

W okolicach zimowej stolicy naszego kraju, maj wita się z nami świeżymi, wesołymi kolorami i śpiewem ptaków. Dla wielu miłośników natury majówka jest wymarzonym momentem do przywitania wiosny, która w tym okresie w Tatrach prezentuje pełnię swojego piękna. Na obszarze regla dolnego po obszar występowania łąk wysokogórskich zwanych halami można spotkać kwitnącą lazurowymi kwiatami goryczkę krótkołodygową, dla której Tatry to jedyne miejsce występowania w Polsce. Z łatwością dojrzymy też jasnofioletowe kwiaty urdzika karpackiego (z rodziny pierwiosnkowatych), który jest rośliną endemiczną dla Karpat zachodnich, w tym Tatr.
Zdobywcy szczytów muszą pamiętać, że maj w Tatrach powita nas wiosną w dolinach i niższych partiach gór, jednak na wyższych terenach wciąż nie daje o sobie zapomnieć zima. Na takie wyprawy potrzebne będzie ciepłe ubranie, a nawet specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy. Przypominamy, że trasę na majowe wyprawy należy dobrać odpowiednio do umiejętności, kondycji i doświadczenia. Przed przyjazdem do nas warto przygotować się na każdą pogodę, a przed wyjściem w góry – obowiązkowo sprawdzić jej szczegółową prognozę.

Do rekreacyjnego spaceru, gdy chcemy się trochę zmęczyć (ale bez przesady) idealna będzie Dolina Chochołowska, Strążyska lub Kościeliska. Niesamowite widoki (ale to na prawdę niesamowite), zapewni również wędrówka na Rusinową Polanę. Na wyprawy w położone nieco wyżej obszary, bliższe serca Tatr, np. na Halę Gąsienicową, z obowiązkowym przystankiem w schronisku Murowaniec, czy do Doliny Pięciu Stawów, sugerujemy cieplejsze okrycia i odpowiednie obuwie. Na pewno nie zaszkodzą także kijki trekkingowe. Wyprawy w wyższe partie gór bezpieczniejsze będą w wakacje – góry nie uciekną, a my zapraszamy przez cały rok 🙂

Z chęcią doradzimy jaką trasę wybrać i z jakiego miejsca rozpocząć wędrówkę. Oczywiście warto też pamiętać o możliwości skorzystania z usług przewodnika tatrzańskiego.

Relaks w Villa Gorsky i okolicy

Bogatą ofertę atrakcji posiada również Zakopane i jego okolice. Odwiedzenie licznych góralskich karczm, czy przejście przez otoczone stoiskami z pamiątkami Krupówki lub targowisko pod Gubałówką to również nie lada wyzwanie 🙂 Dlatego należy się wizyta w termach, których mamy w okolicy pod dostatkiem. Natomiast bez konieczności oddalania się od domu możemy pozwolić sobie na relaks w saunie, w balii ogrodowej lub w cieple domowego kominka.

Serdecznie zapraszamy 🙂

You cannot copy content of this page