Zakopane dla Dzieci

Dzień Dziecka już za kilka dni. Jeśli nadal nie macie Państwo pomysłu co zrobić ze swoimi pociechami, poniżej przedstawiamy kilka propozycji dla najmniejszych i nie tylko. Przedłużamy też dzień dziecka – z nami trawa ponad tydzień 🙂

Dzień Dziecka w Zakopanem pokrywa się z festiwalem XVI Dni Zakopanego 2019, który będzie trwał od 29 maja do 8 czerwca. Jest to cykliczna impreza odbywająca się w Górach, upamiętniająca wizyty Jana Pawła II w 1997 roku w Zakopanem. Tegoroczny festiwal zbiegł się z 30-leciem Muzeum Tatrzańskiego oraz 100-leciem powstania Związku Podhalan i 115-lecia Związku Górali.

Zakopane dla dzieci przygotowało wiele wydarzeń i warsztatów, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy. Poniżej wybrane atrakcje dla dzieci w Zakopanem i okolicach:

Zakopane-dla dzieci-plakat

Zakopane-dzieci-warsztaty

Warsztaty tkackie  „Zakopiańskie Wątki”

W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem odbędą się bezpłatne, warsztaty tkackie dla dzieci w wieku 10+ i młodzieży. Towarzyszyć im będzie wystawa „Zakopiańska Kolekcja Sztuki Galerii Pegaz i Miejskiej Galerii Sztuki” gdzie zaprezentowane zostaną dzieła polskich artystów z dziedziny rzeźby, malarstwa, grafiki, rysunku i tkaniny.

Tkactwo jest jednym z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka. Na Podhalu jest jedną z naszych tradycji rzemieślniczych; kilimy, sumaki i gobeliny z owczej, farbowanej wełny, były i do dzisiaj są podziwiane na całym świecie. Tematyka tych wyrobów od zawsze dotyczyła regionu, przyrody i religii, a wykonywano je na pionowym warsztacie tkackim, lub na ramie gobelin i kilimów.

Uwaga: wymagana rejestracja – ograniczoną ilość miejsc. Czas trwania 12-18/Zapisy: mgs@galeria.zakopane.pl lub tel.: 18 20 127 92.

Warsztaty Podróżnicze

zakopane-gry-dzieci
Od połowy kwietnia trwają bardzo ciekawe warsztaty „Poznajemy Świat”. Dzieci poznają kulturę i życie dzieci z całego świata. Ci którzy jeszcze na nich nie byli mają niepowtarzalną okazję to nadrobić – zostały ostatnie zajęcia 08.06.2019 – Dzieci Świata. Organizatorami są Gmina Bukowina Tatrzańska oraz Bukowiańskie Centrum Kultury.

Koszt zajęć: 5 zł, przedział wiekowy dzieci 3 – 6 lat

Grupa I: 9:00 -10:00, Grupa II: 10:30 -11:30

Zapisy w biurze BCK „Dom Ludowy”w godzinach pracy Centrum, tel.: 18 20 77 221. Ilość miejsc ograniczona.

Aktywnie – baseny geotermalne

Dzieci-zakopane

Zakopane dla dzieci przygotowało wiele atrakcji, jeśli jednak szukacie Państwo zabawy połączonej z relaksem polecamy Termy geotermalne. Całodniowe atrakcje czekają na was aż w trzech wspaniałych ośrodkach wodnych. Każdy z nich jest wyjątkowy i ma wiele do zaoferowania. Jeśli będziecie mieć problem z wyborem jednego z nich, proponujemy przedłużenie dnia dziecka do trzech dni i odwiedzenia każdego z nich – ceny są zniżkowe!

Termy Chochołowskie przedłużają dzień dziecka;  tutaj trwają aż dwa dni, podczas których odbędą się pokazy taneczne w godz 12-18, animatorzy będą zabawiać dzieci, przygotowano również wiele smakołyków oraz konkursy z nagrodami.

Termy Bania w Białce oferują również dwa dni atrakcji; 1 czerwca przewidziane są darmowe lody, wata cukrowa, konkursy z nagrodami oraz zabawne animacje w godzinach 11-15. W drugi dzień atrakcji, czyli w niedzielę, w godzinach 11-15 zaplanowano specjalne rozrywki dla dzieci z grami, zabawami i minidisco prowadzone przez animatorki.

Termy Gorący Potok w Szaflarach oferują aż trzydniowy dzień dziecka, czyli cały weekend 31-2 czerwca. Atrakcje dla dzieci rozpoczną się od 11 i będą trwać do 18. Organizatorzy przewidują różnorakie zabawy,tańce wodne, bańki mydlane i wiele innych. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami. Ponadto na terenie obiektu będzie można spotkać Myszkę MIKI oraz Kropelkę Wody Gorący Potok. Park Linowy, znajdujący się na terenie term, oferuje 20% zniżki. Dla dzieci zagrają:  w sobotę zespół Paka Band, a w niedzielę zespół Śpasy!

Niezależnie który obiekt wybierzecie świetna zabawa gwarantowana.

 Drewniane zabawki

Zakopane-atrakcje-zabawki

Dzień dziecka może trwać cały rok. Jeśli szukacie Państwo czegoś specjalnego, czym moglibyście obdarować swoje pociechy; proponujemy nasze piękne, regionalne, zabawki, które można zakupić u nas bezpośrednio a wcześniej przetestować w naszej Villi Gorsky. Do wyboru drewniane pojazdy, zwierzaki na sprężynkach i ręcznie malowane koniki. Nasze zabawki  wykonywane są z najwyższej jakości drewna bukowego. O zabawkach, ich historii oraz rozwoju zabawkarstwa na Podhalu przeczytacie Państwo na stronie naszego sklepu z wyrobami drewnianymi na Gorsky.pl. Zapraszamy

Pierwszy czerwcowy weekend zapowiada się znakomicie. Dobrej zabawy 🙂

You cannot copy content of this page