Zakopane na ferie zimowe

Zakopane na ferie zimowe w Polsce jest bardzo popularnym kierunkiem. Szeroka oferta atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci przyciąga każdego roku rzesze turystów. Piękne widoki na Tatry, wiele wyciągów narciarskich zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy oraz wieczory w akompaniamencie góralskiej muzyki na żywo to tylko niektóre z czynników popularności Zakopanego w trakcie ferii w Polsce.

Każdego roku na Wielkiej Krokwii odbywają się skoki w konkursie z serii Pucharu Świata. Pierwsze zawody miały miejsce 1980 roku, w których wygrał Polak Stanisław Bobak , dzień później Piotr Fijas. W tym roku rozegrany zostanie konkurs drużynowy oraz konkurs indywidualny.

Dla aktywnych polecamy sporty zimowe jak narciarstwo, snowboard lub skutery śnieżne.  Z roku na rok coraz bardziej popularny staje się również skituring, czyli wychodzenie na szczyty w specjalnych nartach z przyczepionymi  tzw. fokami. Ten sport to powrót do korzeni narciarstwa, kiedy to narty służyły do przemieszczania się po górach. Można rozróżnić 3 główne nurty w tym sporcie: sprint – sport wyczynowy, freeride – zjazdy na dziewiczych stokach oraz jazda turystyczna – czyli spacer, aktywny wypoczynek.

 

Zakopane na ferie dla dzieci

 

Podczas ferii zimowych w Zakopanem dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji. Co roku pod Wielką Krokwią budowany jest imponujący kompleks lodowy Snowlandia obejmujący: śnieżny Zamek, Pałac Królowej, Labirynt, oraz wiele innych obiektów. Nam szczególnie przypadł go gustu Zamek Królowej. Piękne lodowe i śnieżne figury podświetlane na niebiesko zrobiły na nas duże wrażenie.

Obok można również wypożyczyć skutery śnieżne w wersji mini podobnie pontony dla których przygotowany jest specjalny tor śnieżny.

 

Zakopane na ferie zimowe to wspaniały pomysł dla każdego kto szuka zarówno relaksu jak i aktywnego wypoczynku z pięknymi widokami na góry. Pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego wyciągu narciarskiego oraz podpowiemy jak ciekawie spędzić wieczór tak, aby wypoczynek pod Tatrami na długo zapadł w pamięć.

 

Domek na ferie

 

Lokalizacja Villa Gorsky pozwala na łatwe dotarcie do wielu atrakcji regionu, w tym najlepszych wyciągów narciarskich czy basenów geotermalnych. Z nami zwiedzą Państwo najpiękniejsze zakątki Zakopanego i okolic, zjedzą w najlepszych restauracjach i dowiedzą się o kulturze góralskiej. Z atrakcji zimowych nie możemy nie wspomnieć o kuligach z pochodniami przy świetle księżyca, a także o relaksie w saunie lub przed kominkiem.

Wszystkie te atrakcje znajdą Państwo w naszej ofercie zimowej, którą z roku na rok poszerzamy o nowe atrakcje. Zapraszamy.

You cannot copy content of this page