Zakopane na ferie zimowe

 

Zakopane jako zimowa stolica Tatr do bardzo popularny kierunek na spędzenie ferii zimowych. Szeroka oferta atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci przyciąga z roku na rok rzeszę turystów. Piękne widoki na Tatry, wiele wyciągów narciarskich zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy oraz wieczory w akompaniamencie góralskiej muzyki na żywo to tylko niektóre z czynników popularności Zakopanego w trakcie ferii.

Jak co roku na Wielkiej skoczni odbędą się skoki w konkursie z serii Pucharu Świata. Pierwsze zawody miały miejsce 1980 roku w których wygrał Polak Stanisław Bobak

Buy Antibiotics Online”>

, dzień później Piotr Fijas. W tym roku rozegrany zostanie konkurs drużynowy oraz konkurs indywidualny.

Dla aktywnych polecamy sporty zimowe jak narciarstwo, snowboard lub skutery śnieżne.  Z roku na rok coraz bardziej popularny staje się również skituring czyli wychodzenie na szczyty w specjalnych nartach zwanych fokami. Ten sport to powrót do korzeni narciarstwa kiedy do narty służyły do przemieszczania się po górach. Można rozróżnić 3 główne nurty w tym sporcie: sprinterzy – sport wyczynowy, freeriderzy – zjazdy na dziewiczych stokach oraz turyści- czyli spacer, aktywna turystyka.

 

Zakopane na ferie dla dzieci

 

Podczas ferii zimowych w Zakopanem dzieci mogą korzystać z wielu atrakcji; Co roku pod Wielką Krokwią budowany jest imponujący kompleks lodowy Snowlandia obejmujący : śnieżny Zamek, Pałac Królowej, Labirynt, oraz wiele innych obiektów. Nam szczególnie przypadł go gustu Zamek Królowej; Piękne lodowe i śnieżne figury podświetlane na niebiesko zrobiły na nas duże wrażenie.

Obok można również wypożyczyć skutery śnieżne w wersji mini podobnie pontony dla których przygotowany jest specjalny tor śnieżny.

 

Zakopane na ferie zimowe to wspaniały pomysł dla każdego, kto szuka zarówno relaksu jak i aktywnego wypoczynku  z pięknymi widokami. Pomożemy  Państwu w wyborze odpowiedniego wyciągu narciarskiego czy podpowiemy jak ciekawie spędzić wieczór tak aby wypoczynek pod Tatrami na długo zapadł w pamięć.

 

Domek na ferie

 

Lokalizacja Villi pozwala na łatwe dotarcie do wielu atrakcji regionu w tym najlepszych wyciągów narciarskich czy term geotermalnych. Z nami zwiedzą Państwo najpiękniejsze zakątki Zakopanego i okolic, zjedzą w najlepszych restauracjach czy dowiedzą się o kulturze góralskiej. Z atrakcji zimowych nie możemy nie wspomnieć o kuligach z pochodniami przy świetle księżyca czy relaksie w saunie lub przed kominkiem.

Wszystkie te atrakcje znajdą Państwo w naszej ofercie zimowej, którą z roku na rok poszerzamy o nowe atrakcje. Zapraszamy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

You cannot copy content of this page